پرواز تهران – یاسوج ناپدید شد-سقوط هواپیما در سمیرم اصفهان

سقوط هواپیمای تهران سنندج

سقوط هواپیمای تهران سنندج در سمیرم

سقوط هواپیمای تهران سنندج به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ پرواز ساعت ۵ صبح تهران به یاسوج شرکت هواپیمایی آسمان از رادار محو شده است.این هواپیما در سمیرم اصفهان سقوط کرد.

مدیر روابط عمومی اورژانس اصفهان گفت: هواپیمای مسافربری تهران یاسوج در سمیرم اصفهان سقوط کرد.

عباس عابدی اعلام کرد:

یک فروند هواپیمای مسافربری که از تهران به مقصد یاسوج در حال پرواز بود ۲۰ دقیقه پس از پرواز از رادار محو شده و در محدوده سمیرم اصفهان سقوط کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک فروند بالگرد اورژانس به منطقه اعزام شده است، گفت: با توجه به کوهستانی بودن منطقه امکان اعزام آمبولانس وجود ندارد.

همچنین هلال احمر کشور اعلام کرد که پایگاه های امدادی استان اصفهان در آماده باش هستند و نیروهای امدادی ۳ پایگاه به محل حادثه در سمیرم اعزام شدند.

سرپرست اورژانس کشور گفت: یک فروند هواپیمای مسافربری که ٦٦ مسافر داشته از تهران به مقصد یاسوج در حال پرواز بود ۲۰ دقیقه پس از پرواز از رادار محو شده و در محدوده سمیرم اصفهان سقوط کرد.

در حال حاضر یک فروند بالگرد اورژانس به منطقه اعزام شده است

همچنین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه صبح امروز از رادار خارج شده است.

وی ادامه داد:مشاهدات مردمی نشان دهنده وقوع سانحه هوایی است.
رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس:خبرهایی مبنی بر سقوط این هواپیما دریافت کردیم

بروجردی یادآور شد: خبرهایی مبنی بر سقوط این هواپیما دریافت کردیم و منتظر تایید آن از مراجع رسمی هستیم.

خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت:تیم واکنش سری سازمان اورژانس کشور با چند بالگرد خود جهت امدادرسانی و ارزیابی در آسمان اصفهان به پرواز درآمدند.

اعزام ۱۲ تیم امدادی به منطقه

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: تعداد ۱۲ تیم امدادی به منطقه مورد نظر اعزام شدند.
جزئیات سقوط پرواز تهران-یاسوج از زبان فرمانده انتظامی کهگیلویه

سردار مهدی انصاری فرمانده انتظامی کهگیلویه گفت: هم اکنون بسیاری از مسئولان استان از جمله مسئولان هلال احمر و نیروهای انتظامی، شهردار یاسوج و فرماندار بویراحمد در فرودگاه یاسوج مستقر هستند.

سردار مهدی انصاری با بیان اینکه در حال حاضر هیچ اطلاعی از تعداد کشته‌شدگان و زخمی‌ها نداریم، از مردم خواست اخبار را از رسانه های معتبر استان پیگیری کرده، آرامش داشته باشند و اجازه دهند مسئولان کار خود را انجام دهند.